Nenašli jste, co potřebujete? Napište nám: info@atelierumeni.cz

PrimaTek Daniel Smith koupíte i u nás

Daniel Smith je inovativní výrobce krásných akvarelů pro umělce po celém světě.  Daniel Smith je lídrem ve vývoji kreativních nástrojů pro umělce.


Dnes, stejně jako v roce 1993, jsou DANIEL SMITH Watercolors formulovány tak, aby splňovaly a překračovaly nejvyšší průmyslové standardy pro výrobu uměleckých barev a každá vyrobená šarže je testována a analyzována z hlediska výkonových kvalit: Světlostálost, Hodnota barvy, Tónovací síla, Jasnost, Vibrace, Podtext, Velikost částic, Hustota, Viskozita.

 

 

Daniel Smith je skutečně světovým lídrem v akvarelech pro umělce s více než 250 krásnými barvami v 15ml akvarelových tubách a 88 nejoblíbenějších barev v 5ml akvarelových tubách. Mnoho z nich je tradičními barvami, na které se spoléhají všichni umělci, a existuje mnoho „skutečně jedinečných“ barev od Daniela Smitha, které se staly pro umělce akvarelu velmi důležité.

 

 

Quinacridone Watercolors – Daniel Smith byl prvním výrobcem, který používal vysoce výkonné pigmenty Quinacridone pro barvy umělců. Chinakridonové pigmenty byly vyvinuty pro automobilový průmysl, který vyžaduje extrémně světlostálé a odolné barvy.

Quins jsou známí svou brilantní barvou a světelnou průhledností, díky níž jsou skvělí pro akvarely.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akvarely PrimaTek jsou vyráběny z minerálů, často polodrahokamů, které byly rozemlety na pigmenty, smíchány s arabskou gumou (pojivem) a rozemleté ​​na PrimaTek Watercolors.

Prvním byl Lapis Lazuli Genuine v roce 1998, od té doby bylo přidáno mnoho dalších, například Amethyst Genuine, Piemontite Genuine a Serpentine Genuine. Většina z těchto barev má nádherné granulační efekty, které někteří umělci nazývají „magické“.

 

 

Vyzkoušejte si s Watercolor Dot Cards tolik různých barev, kolik chcete - jsou skvělým zdrojem pro budování vaší vlastní barevné palety. Každá tečka barvy obsahuje název a vlastnosti pigmentu, takže můžete prozkoumat nové odstíny. Jsou také perfektně přenosné pro cestovní deníky. Namočte tečku mokrým štětcem a sledujte tok barev!

 

Luminiscenční akvarely mají speciální optické efekty, které jsou ideální pro objekty, které mají jiskru, lesk nebo reflexní záři, jako je duhovost peří kolibříků nebo lesk kovů.

 

 

Cadmium Hues – Daniel Smith vyvinul bezpečné a živé kadmiové odstíny s hustotou a bohatostí kadmiových barev bez kadmiového pigmentu.

Prakticky identické barvy jako jejich jmenovci, jsou čistší ve směsích a mnohem silnější v odstínech.

Vlastnosti – barvicí schopnost, poloprůhlednost a vynikající světlostálost – jsou téměř identické s vlastnostmi málo rozpustných kadmiových barev, které Daniel Smith dříve vyráběl.

 

Daniel Smith spoluprace j několika profesionálními malíři po celém světě. Společně s nimi vyvýjí nové odstíny, které dokonce nesou jména umělců. Je tomu tak také v případě sady akvarelových barev, která je pojmenována po malířce Jean Hanises.

 

 


John Cogley, majitel Daniel Smith, nastoupil do společnosti v IT oddělení před téměř 3 dekádami a propracoval se až k prezidentovi a generálnímu řediteli. Nakonec společnost koupil v roce 2008. S více než 2 dekádami vedoucí společnosti jako prezident, generální ředitel a Majitel, John, byl hybnou silou, díky níž byly DANIEL SMITH Watercolors a další produkty považovány za nejlepší na světě.

Díky jeho úsilí o inovace a výrobu nejkvalitnějších barev a dalších produktů se umělci po celém světě mohou rok co rok spolehnout na výkon těchto produktů.