Nenašli jste, co potřebujete? Napište nám: info@atelierumeni.cz

Akrylové barvy GOLDEN

Profesionální akrylové barvy americké značky Golden Artist jsou v nabídce ve třech hlavních typech podle hustoty a použití:

 Heavy Body

 Open

 Fluid

              První typ zmíněných akrylových barev Golden – Heavy Body (HB) je známý svou výjimečně hladkou, až máslovou konzistencí. 

 

           Paleta Heavy Body obsahuje nejširší sortiment jedinečných čistých pigmentů ve 100% akrylové emulzi, který mají profesionální umělci k dispozici.

 

           Tyto barvy nabízejí vynikající stálost a stálost vůči světlu. Nejsou přidána žádná plniva, kalidla, tonery ani barviva.

 

 

  

 

 

 

 

Akrylové barvy typu Open jsou pomalu schnoucí barvy s mírně měkčí konzistencí než barvy Heavy Body.

 

Prodloužená doba, po kterou můžete s barvou pracovat, Vám umožní podobné techniky jako u olejomalby – při aplikaci silnější vrstvy mohou schnout extrémně pomalu, proto doporučujeme umělcům používat Open pouze v opravdu tenké vrstvě (<1 mm). Dobu schnutí lze také zrychlit smícháním s rychleschnoucími akryly, jako jsou barvy Fluid a Heavy Body. Schopnost Open akrylových barev pomalu schnout je také vhodná pro některé techniky tisku.

 

Protože Open Acrylics schnou pomalu, tak malíři, kteří používají uzavíratelné palety, mohou používat stejné barvy po celé týdny. To snižuje množství zbytečně vyhozených barev a je možné takto zachovávat barevné směsi pro budoucí použití.

 

 

 

Akrylové barvy Golden Fluid (FL) jsou vysoce intenzivní, stálé barvy vyrobené ze světlostálých pigmentů, nikoli z barviv, a proto nabízejí velmi výrazné barvy s velmi řídkou konzistencí a neobsahují žádná plniva.

Golden Fluid Acrylics jsou ideální pro stříkání, lití nebo klasickou malbu štětcem.

 

Barvy Golden Fluid Acrylics jsou vytvořeny pro umělce, kteří chtějí barvu s nízkou viskozitou a vysokou hladinou pigmentu. Na rozdíl od směsí těžkých barev a vody nabízejí jemné disperze, vysokou pevnost tónování, odolnost, pružnost a dobrou přilnavost.

 

 

Porovnání těchto tří typů akrylových barev můžete shlédnout na tomto videu:

 

 

--- NOVINKOU pro tento rok je další typ akrylových barev s názvem SoFlat Matte ---

Brzy i u nás v nabídce.