Vážení zákazníci, prodejna v OSTRAVĚ je pro Vás opět otevřena v klasické otevírací době.

Jak používat barevné tuše

 

Naučte se, jak používat barevné inkousty značky Winsor & Newton. 

Zjistíte, proč jsou tak populární u ilustratorů a studentů. 

Už v roce 1890, kdy byly uvedeny na trh, se staly první volbou pro ilustrátory, designéry, kaligrafy a další umělce.

Jednotlivá barviva jsou rozpuštěná se šelakovým pojivem a jsou tak rychleschnoucí, transparentní a voděodolné, jakmile zaschnou (kromě tekutého černého indického inkoustu, zlatého a stříbrného odstínu). Inkousty jsou mimořádně zářivé s bezkonkurenční jasností barvy a brilantnosti. Intenzita barvy je dosežana díky kvalitním barvivům a šelakové pojivo zanechává brilantní lesk barev.

Zajímavostí je také obal každé lahvičky, kdy každý štítek byl individuálně navržen britským ilustrátorem Michaelem Petersem OBE s tím, že každá ilustrace obsahuje obsaženou barvu. Lahvičky jsou krásné a staly se designovými ikonami. Představte si celou sbírku těchto designových skvostů u vás na polici v ateliéru.

 

Jaké barvy jsou k dispozici v rozsahu inkoustů Winsor & Newton Drawing Ink?

jsou vyráběny v 26 barvách, včetně nevoděodolné indické černé barvy. Každý inkoust je dodáván v atraktivní 14ml skleněné láhvi se šroubovacím uzávěrem, což usnadňuje ponoření hrotů kreslícího pera nebo štětců. 

 

Jak můžete tyto barevné inkousty používat?

 

Barevné tuše můžete využít pro přesnou práci kresby linií nebo pro volné aplikace různých technik. 

Nejoblíbenějším způsobem použití je pomocí štětce nebo pera v kombinaci s akvarelovými barvami, dále pak airbrush, kapání pipetou nebo rozprašování pomocí rozprašovače.

S těmito barvami můžete experimentovat a objevovat prakticky jakékoliv možnosti, které Vás napadnou.

Pro vytvoření např. souvislé plochy - jako např. pozadí, lze inkoust aplikovat na papír a různými pohyby a náklony papíru necha inkoust volně protékat po stránce. Poté, co uschne můžete pokračovat v tvorbě další vrstvy, např. jednotlivé barevné linie. 

Možnosti jsou opravdu nekonečné!

Tyto tuše mohou být použity pro psaní s kreslícími pery, ale nedoporučují se pro použití v plnicích perech, protože pojivo v inkoustech může ucpávat hrot. Pokud používáte barevné tuše v airbrush, doporučujeme je nejprve je naředit destilovanou vodou.

Pro intenzivní a sytou barvu použijte tuš přímo z láhve nebo je zřeďte vodou a zvyšte jejich průhlednost. Pokud ředíte, ujistěte se, že používáte destilovanou vodu a ne tekoucí vodu, protože to způsobí oddělení barviva od pojiva.

Všechny barevné tuše Winsor & Newton jsou vzájemně mísitelné a lze je nanášet ve vrstvách na další barvy. Jsou ideální pro práci s perem a odstíny zlaté a stříbrné jsou zvláště oblíbené u kaligrafického psaní a zářivého textu. Když se nanesou přes tmavší barvy, jasně září.

Mějte na paměti, že zlaté a stříbrné inkousty by měly být přidávány do jiných odstínů barev v malém množství, aby se inkoust příliš nezhustil. 

S výjimkou pigmentované černé a bílé barvy a zlatých a stříbrných inkoustů na bázi kovu jsou zbývající barvy na bázi barviva, a proto nejsou odolné vůči světlu. Postupem času vyblednou a při vystavování inkoustu je nejlepší se vyhýbat jasnému světlu. Chcete-li chránit kresbu vytvořenou těmito barevnými tušemi, doporučujeme ji zarámovat ochranným sklem proti UV záření.

Zde se můžete podívat na rozdíl mezi kaligrafickými a barevnými tušemi a na efekt ztráty barevnosti:

 

Jaký papír použít pro aplikaci těchto barevných tuší?

Barevné tuše reagují nejlépe na hladké povrchy. U Ilustratorů je oblíbený papír typu Bristol, protože se jedná o jasný bílý papír, který je velmi hladký a hmotnost 250 g / m2. 

 

Hladké papíry s vyšší gramáží jsou také vhodné pro práci s inkoustem.  Někteří umělci upřednostňují použití drsnějšího papíru, strukturovaného, protože v případě potřeby je inkoust snadnější odstranit. Chcete-li odstranit inkoust z povrchu papíru, odstraňte přebytečný inkoust měkkým štětcem a poté k němu opatrně přidávejte čistou vodu a povrch osušte.


Ať už pro ilustraci, karikaturu nebo kaligrafii, barevné inkousty Winsor & Newton jsou i nadále oblíbeným a ideálním dárkem pro designéry, umělce nebo student, kdy se snoubí velmi dobrá kvalita za dostupnou cenu.